Bir Orduspor Taraftarının Ordu 19 Eylül Stadyumu’ nda Son Maçı

IMG-20190217-WA0022

Ülkemizde sporu geliştirmek (!) adına son zamanlarda yapılan ya da yapılmaya çalışılan spor tesisleri kapsamında bizim şehrimiz Ordu’da da bizlere , armaya sevdalı bunca insana sorulmadan bir şeyler yapılma kararı alındı ve bu karar ivedi bir şekilde neticeye döküldü .

1967 yılında kurulan ve Türkiye’de önemli bir geçmişe sahip olan Orduspor’a da yarım asırdır hizmet eden , Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Ordu’ya geliş tarihi olan 19 Eylül’den adını alan Ordu 19 Eylül Stadı da ne yazık ki bu silsileye dahil edildi .

Önce Orduspor’u sistemli bir şekilde alt liglere düşürüp iyice dipsiz kuyuya atan bu sistem ; ardından da bir sabah sessiz sedasız, valilik kararıyla (!) Orduspor’u mutfağından (tesislerinden ) apar topar belediye kamyonlarının üstüne elllerine geçirdikleri malzemeleri attırarak bir gün gibi bir sürede bizleri tesislerimizden ettirdi. 

 Çünkü yerine her şehirde olduğu gibi şık(!) , modern(!) , her türlü imkana sahip(!) ancak bizlere göre sadece beton yığınından ibaret , hiçbir ruhu yansıtmayan bir stadyum inşaa etme planları vardı .

İşte tam da buraya bu stadı yapıp bizlerin elinde bulunan adını Atatürk’ün Ordu’ya geliş tarihinden alan stadımızı yıkıp yerine Millet Bahçesi yapacaklardı.Şimdilik Millet Bahçesi ama sonra ne olacağı meçhul…

02.02.2019 tarihinde Akademi Sakaryaspor misafirliğinde , Taraftar Hakları Derneği – Stadını Kaybedenler Kulübü katkılarıyla Sakarya’da güzel bir söyleyişi gerçekleştirdik . Buraya kadar anlattıklarımı ve kelimelerin yetersiz kalıp anlatamadıklarımı orada da dile getirdim . Bizlere herhangi bir şey sormadan elimizden tarihimizi alıp bizleri oralara döktükleri betonun içine tarihimizle beraber gömüyorlar !

Amatör kümede olduğumuz için bizleri bu sene tesislerde oynattılar .Uzun uğraşlarımız sonunda 1 ( BİR ) maçlık bizlerin Ordu 19 Eylül Stadı’nda maç oynamasına müsade ettiler . Belediye takımı olan adı gibi her şeyi çakma olan isminin çok da önemli olmadığı o takımdan fırsat buldular ve sonunda EFSANE YUVASINA DÖNDÜ. 

IMG-20190217-WA0017

Yaklaşık 4500-5000 kişiye oynanan maçta takımızı maçı 4-0 kazandı . Her şeyden önemli olan da şehirde bir haftadır inanılmaz derecede hazırlık vardı. Bu Veda Maçı sanki şehri tekrardan Efsane Orduspor etrafında kenetlendirmişti. Hatıra biletleri basıldı yurt içi , yurt dışı binlerce satıldı . Tarihi mabedimizde son kez avaz avaz bağırdık , son kez sis kokusunu , meşale dumanını yuttuk , son kez köfte ekmek yedik… Neleri sıralardım buraya da İnanın kelimeler kifayetsiz kalır …

Sizlere son son diyeceğim elimizdekinin kıymetini kaybetmeden bilelim . Bizler kaybettik statlarımızı sizler kaybetmeyin . Hep beraber ,OMUZ OMUZA olalım ama Statlarımıza sahip çıkalım .

Herkese sevgiler , selamlar .

Oğuzhan Çelenk ( ORDUSPOR )

IMG-20190217-WA0021