Şaka Mısınız?

sakaŞaka Mısınız?

Gün geçmiyor ki tribünlerimizde yeni bir gariplikle karşılaşmayalım. 6222, e-bilet, passolig, deplasman yasağı derken, farklı şekillerde deplasman yasağı uygulayabilmenin dayanılmaz hafifliği içinde yaşamaya da devam ediyoruz.
Bursa-Galatasaray maçı misafir takım tribün bilet fiyatı 800 lira yapılmıştı hatırlarsanız. Şimdi de ülkenin başkenti Ankara’nın belediye sponsorluğundaki takımı Ankaraspor’un, Samsunsporla oynayacağı 1. Lig playoff yarı final ikinci maçının misafir tribün bilet fiyatının 400 lira olacağı açıklandı.

Ankaraspor Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven yaptığı açıklama ise taraftarın sahipsizliğini bir kez daha ortaya koydu: ‘’Hatırlatmak isterim ki Bursaspor-Galatasaray Türkiye Kupası müsabakası için Bursaspor kulübü misafir takım seyircisinin bilet fiyatlarını 800 lira olarak açıklamıştı ve bilet satışlarını bu fiyatla yaptı. Bilindiği gibi TFF talimatlarında bilet tavan ücreti ile ilgili bir kısıtlama yok ve kulüpler bu fiyatları kendileri belirliyor. Salı günü oynayacağımız müsabakanın da kalite olarak Bursaspor-Galatasaray müsabakasından aşağı kalır yanı olmadığını düşünüyoruz. Hatta bizce Ankaraspor-Samsunspor PTT 1.Lig play-off müsabakasının manevi anlamının her iki kulüp için de Türkiye Kupası yarı finalinden daha büyük ve daha anlamlı’’ diye buyurdu kendileri.

Biri sporda şiddet ve düzensizlik mi dedi? Kedidir o canım kedi, oradan bize gülümseyen şimdi Ankara kedisi.
Bu uygulamaya maruz kalan Samsunsporlu tribün emekçilerinin yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.