Kadın Bedeninden Ne İstiyorsun / İstiyoruz?

siddet_widec

Taraftar Arkadaşım,

Maç öncesi sosyal medyada, maç esnasında da tribünde, televizyon başında veya klavye başında bedenleri üzerinden kadınları aşağılamaktan, kadınlara sözsel şiddet uygulamaktan vazgeçmemizin zamanı gelmedi mi?

En son Özgecan Aslan’ın hunharca katledilmesine binbir beddua edip, o katili bize verin demedin mi? Öfken, öfkemiz, anlık mıydı? Yoksa, sahte miydi?Acıyı bu kadar çabuk unutmayı ne zaman öğrendik? Binlerce hanedeki acılar hala kabuk bağlamamışken, yeni bir hanede acı hala tazeyken kadın ve bedeni üzerinden rakip takımları ya da taraftarlarını aşağılayarak bir suça ortak olduğunun ya da yeni birilerini teşvik ettiğinin farkında değil misin?

Ülkemizin dört bir yanında sokaklara çıkarak öfkelerini, isyanlarını haykıran kadınların sesleri kulaklarına gelmedi mi, duymadın mı onları?

Hadi duymadın, hadi görmedin, hadi unuttun diyelim…O zaman lütfen duy, gör ve unutma. Hatta bunu yaygınlaştır, duyur, göster, unutturma:

YAPMA GÜZEL KARDEŞİM, ETME GÜZEL ABİM, EYLEME ARMA SEVDALISI ARKADAŞIM! SÖZSEL DE OLSA, KADINA VE BEDENİNE ŞİDDET UYGULAMA ARTIK! Kadınlar hergün onlarca yeni şiddetin, cinayetin kurbanı yapılıyorken, MİLYON KERE DÜŞÜN VE SUÇA ORTAK OLMA, KADINA VE BEDENİNE YÖNELİK SALDIRIYI NORMALLEŞTİRME!

Rakip takım taraftarına tribünden de, klavyeden de olsa, TECAVÜZ ETME, SOKMA, KOYMA ARTIK!

Makara yaptığını sandığın şeyin, KADIN BEDENİNE SALDIRI, KADINI AŞAĞILAMA ANLAMI TAŞIDIĞININ FARKINDA OL, OLALIM! YENİ ÖZGECANLAR YİTİP GİTMESİN ARTIK ARAMIZDAN….

GELİN; ÖZGECAN ASLAN KARDEŞİMİZİN, ABLAMIZIN, CANIMIZIN ANISINI TRİBÜNLERİMİZDE SADECE PANKARTLAR AÇARAK YAŞATMAYALIM. TRİBÜNLERİMİZDE KÜFÜRE SON VERELİM, KÜFÜR ETMEYELİM, ETTİRMEYELİM.

TARAFTAR HAKLARI DERNEĞİ