Anlıyor musunuz?

12 Mart 2014 | By | Add a Comment

ssHiçbir şey olmamış gibi önümüzdeki maçlara mı bakacağız?

Bu gün çok kederliyiz!

Canlı olan, vicdanı olan herkesin hissedebileceği bir keder bu! Yaşadığımız onca acıya, baskı ve zulüme karşı hayat ağacımızı besleyen en önemli damarlardan biri de kurudu bu gün?

Berkin Elvan direniş nöbetini abilerine, ablalarına devretti ve vicdan anayasamıza silinmez bir yazı ile kazıdı adını? Bu yazıyı yayınlamayı çok düşündük! Taraftarlık mevzusuyla Berkin Elvan’ ın ne alakası var diyenler çıkabilir? Sussak gönül razı değil; çünkü, çocuklar uyurken sessiz olunur,ölürken değil!

Peki bundan sonra ne yapacağız? Hiçbir şey olmamış gibi önümüzdeki maçlara mı bakacağız? Taraftar olmayı 90 dakika giyilen ve çıkartılan bir elbise mi zannediyorsunuz? Sokağa ekmek almak için çıkan bir çocuk; yani, Berkin Elvan.. Devlet şiddetiyle öldürülmüşken, aynı ellerin hazırladığı 6222 sayılı yasaya güvenir miyiz sanıyorsunuz? Bir özür, bir taziye mesajı bile gelmemişken resmi kanallardan, samimiyetinize, şiddeti bitirmek istediğinize inanır mıyız sanıyorsunuz? 30 Mart Seçimleri öncesi meydanlarımızda, sokaklarımızda, üniversitelerimizde, vatanımızda şiddet bu derece meşrulaştırılmışken, bu yasayı çıkartırken düşündüğünüz futbol kulüplerinin müsabakaları tatil ediliyorken, sizler bırakın yarayı iyileştirmeyi pansuman yapmayı bile başaramamışken kimi kandırıyorsunuz?

Türkiye Futbol Federasyonu, kendi internet sitesinde, 7′den 77′ye, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden toplumun her kesiminden insanların aileleriyle çekinmeden maçları izleyebilmesinin önü açılacak diyor e-bilet için. Size göre bu şiddetin sebebi gerçekten taraftarlar; yani, il il, ilçe ilçe topyekün halk mı? Taraftarlar bir elektronik kart alacak ve ülkede sizlerin yarattığı bu şiddet iklimi sona mı erecek? Bu yalana gerçekten inanıyor musunuz? Bizler inanmak istiyoruz? Evet doğru okudunuz? Bizler yalanların gerçek, gerçeklerin yalan olduğu bir coğrafyada artık sizin yarattığınız bu şiddetin son bulacağına inanmak istiyoruz. Eğer 6222 ile baskı ve yasaklarla, e-bilet gibi tamamen ticari ve sürümden kazanmaya yönelik uygulamalarınızla ülkede sizin yarattığınız bu şiddet ve cinayetler son bulacaksa biz hazırız. E- bilet için taraftar başına kesmeyi düşündüğünüz haraçlar da başımızın gözümüzün sadakası olsun.

Anlıyor musunuz?

Paylaş

Category: Genel

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.