Alsancak Stadı Tarihtir Yok Edilemez!

Sen hiç Alsancak’ ta maç izledin mi? Sahadaki ıslak çim kokusu seni yaşama bağlarken, İzmir meltemi dokundu mu yüzüne? Tribünlerde tezahüratlar yankılanırken kulaklarında, omuz omuza oldun mu dostlarına? Tır Parkı’ nda, Albatros’ ta, Kordon’ da idman yaparak bekledin mi maç vaktini?

Açık’ ta, Kapalı’ da ya da Balkon’ da laf olsun diye değil; tüm stad sırılsıklam  ”Beraber Islandık Yağan Yağmur’ da”  güftesine ses verdin mi? Sahi sen! Balkon diye tabir edilen bir tribün gördün mü, Dünya üzerinde başka bir stadyumda?

Atalarının, dedelerinin anlattığı, Alsancak Stadı’ nda geçen maç öyküleriyle büyüdün mü? İlk maçını boyun yetmediği için büyüklerinin omuzlarında izledin mi aynı kutsal mekanda? Peki sana bırakılan bu mirası kendi çocuklarına hatta torunlarına bırakmak gibi bir görevi hissettin mi hiç yüreğinin derinlerinde?

Uzun uzun anlatmaya gerek yok! Adı üzerinde Alsancak Stadı.

Sadece Futbol ve Taraftarlık duygusuyla değil; Osmanlı’ dan Kurtuluş’a, Cumhuriyet Tarihi’ nden günümüze ev sahipliği yapmış bu kültürel mirasa sahip çıkmanın; İzmirlilik kimliğine, tarihimize, bizi biz yapan değerlere sahip çıkmak anlamına geldiğine inanıyoruz.

20 Aralık Cumartesi Günü Saat: 15.00′ da Alsancak Stadı’ nda; Ne Yapmalı Nasıl Yapmalı Forumu’ nda Sahada olacağız.

Alsancak Stadı Sahipsiz Değildir. Tarihtir. Yok Edilemez. Buna İzin Vermeyiz demek için.

Söyleyecek Sözün Varsa Seni de Bekliyoruz.

10850549_10205069054344599_804436042_n