8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart 2015 | By

1

Kadın nedir? Kadın Dünyanın Ta Kendisidir!

Taraftar Hakları Derneği olarak; Özgecan Aslan’ın tecavüze uğrayıp vahşice katledilmesinin ardından, “Kadına Yönelik Şiddete Sessiz Kalma, Ortak Olma, Tribünde Küfre ve Şiddete Hayır” demek adına bir eylem gerçekleştirdik.  İzmir’de pek çok takım taraftarının katıldığı eylemde “kadın-erkek” ayrımı gözetmeksizin omuz omuza olduğumuz tribünlerden başlayarak tüm alanlara yaymak istediğimiz görüşümüz: Kadın bedeni üzerinden sarf edilen küfürlere dur demek, kadına yönelik şiddeti ve tecavüzü engellemekti.

Gerek ev kadını, gerek çalışan, gerek öğrenci olsun hayatın her alanında emek veren kadınlar, tribünlerde de emek sarf etmekten geri kalmıyor. Gönül verdiği takımını desteklemek için tribünde koşturan, deplasman yollarına düşen, pankartlar hazırlayan kadınlar bu alanda da tribün erkek işi diyenlere inat, omuz omuza çok daha güçlü olunabileceğini gösteriyorlar.

Bizler kadın taraftar-erkek taraftar kelimelerini kullanmamak konusunda ayrıca özen gösteriyoruz. Taraftar taraftardır, cinsiyeti yoktur. Nasıl ki Taraftar Hakları Derneği olarak renk ayrımı gözetmeksizin tüm takımları aynı çatı altında hak arama mücadelesinde birleştirmek istiyorsak cinsiyet ayrımına da karşı çıkıyoruz.

Bu anlamda emekçi kadınların dayanışma gününü bütün renklerimizle  kutluyoruz.

Kutlamaktan da öte anlıyoruz..

Yaşasın Emekçi Kadınlar…

TARAFTAR HAKLARI DERNEĞİ

Paylaş

Category: Genel

Comments are closed.